Uudised

Atria tapamajas tapeti septembris esmakordselt üle 10 000 looma

6.10.2014

Septembris tappis Atria oma Valga tapamajas 9929 siga, millest tapateenus oli 2205 ning 687 veist. Kokku tapeti Atria tapamajas ühtekokku 10 616 looma. Sellel aastal oluliselt kasvanud nõudlus tapateenuse järele on põhjustatud märkimisväärselt muutnud turuolukorrast.

Rasketel aegadel on osad Eesti seakasvatajatel pööranud elusloomade ekspordi asemel senisest rohkem tähelepanu koduturule. Ka Atria on Eesti talunikelt rohkem loomi kokku ostnud.  Peame väga positiivseks seda, kui eestlaste toidulaual kasvõi osaliselt importliha asendub kodumaisega.

Oleme oludele vaatamata teinud suuri jõupingutusi, et pakkuda Eesti tarbijale eestimaist liha. Paljud meie tooted kannavad lubadust olla valmistatud ainult eestimaisest lihast. Usun, et suudame seda lubadust järjepidevalt täita.

Atria sigade eelmine kuu tapmise mahurekord oli 2003. aasta septembris – 8876 pead. Sigade selle aasta eelmine mahurekord oli juulis 8662 pead. Veiste eelmine kuu tapmise mahurekord oli 2009. aasta septembris. Selle aasta eelmine mahurekord juulis 635 pead. Numbrid näitavad, et mahud on sellel aastal oluliselt kasvanud ning selle põhjus ei ole mitte üleriiklik tootmismahtude kasv, vaid olulisel määral muutnud keskkond.

Maks & Moorits suvetooted 2014

15.05.2014

See aasta on Maks & Moorits välja tulnud uudsete ja ainulaatsete toodetega. Nende hulgas on valik maitsvaid toorvorste, grill-lihasid ja šašlõkke. Kõik maitsed on välja töötatud suure pühendumuse ja armastusega. Panuse on andnud nii Maks & Mooritsa meeskond, kui ka grillmeister Enn Tobreluts. Rõhku on pandud tervislikkusele – goji-marjad, roheline tee jne. Soodsamad hinnad, kui eelmine aasta nt M&M ribid. Kõikidel pakenditel on ka grillimisõpetus