Atria avas Venemaal ligi miljard krooni maksva lihatööstuse

Peterburi lähistel Gorelovos alustas käesoleval nädalal tööd Venemaa moodsaim, enam kui miljard krooni maksev lihatööstuskompleks.

Tehases kasutatav tehnoloogia on antud sektoris Venemaal modernseim. Prognooside põhjal kahekordistab uus lihakombinaat senist Peterburi piirkonna Atria toodangut.
“Kuna uues tehases on toomisprotsess peaaegu täielikult automatiseeritud, kindlustab see lisaks mahtude kasvule ka toodete kõrge kvaliteedi,” sõnas Atria Venemaa asedirektor Juha Ruohola. Ta lisas, et tootemahtude suurenemise teevad ühtasi võimalikuks ka efektiivne logistikakeskus ja suurenenud transpordiressursid.
Vastne kompleks hõlmab 22 000 ruutmeetril tootmistehast ning ettevõtte logistikakeskust. Läbi selle opereerivad oma kaupu ka teised kaks Atria Venemaa tehast.
Gorelovo lihakominaadi peamised tooted on erinevad grillvorstid ja viinerid, mis valmivad 240 meetri pikkusel tootmisliinil. Tehas annab tööd 200 inimesele.
Venemaa suurima välisettevõtte Atria käive oli 2009. aastal 1,9 miljardit krooni ning ettevõte annab tööd ligikaudu 2000 inimesele. Atrial on Venemaal koos Gorelovoga kokku kolm lihakombinaati.