Atria mängib täna oma sigadele muusikat

Täna, 1. septembril oma 100. juubelit tähistav Atria kontserni kuuluv Valga lihatööstus laseb terve päeva oma farmides üle Eesti kümnetele tuhandele sigadele muusikat, play-list koosneb peamiselt klassikalisest muusikast.

„Siga on tark loom, kes peab lugu puhtast keskkonnast ja heast toidust. Välismaal tehtud sarnased eksperimendid farmides näitavad, et siga ei ütle ära ka maitsekast ja stressi vähendavast muusikast,“ sõnas Atria Eesti turundusdirektor Rene Kiis.
„Stiilide ja esinejate valik on meil lai, seega saame ülevaate ka sigade eelistustest ning pole välistatud, et näiteks stressivaba kasvatust edendavas Linnamäe Heaolu eksperimentaalfarmis jätkame muusika mängimist igapäevaselt,“ märkis Kiis.
„Valga lihatööstuse juubeli raames oleme juba teinud või plaanime teha üritusi oma klientidele ja töötajatele ning põhjendamatu oleks unustada ka seafarme, millele lihatööstused tuginevad,“ lausus Kiis.
„Lisaks on sel aastal Toiduliidu eestvedamisel palju pühendatud sealiha temaatikale, loodame, et ka meie aktsioon väärtustab eestimaist loomakasvatust,“ ütles Kiis.
Kontserti on võimalik 1. septembril otseülekandena jälgida Läänemaal asuvast Linnamäe farmist aadressil http://www.maksjamoorits.ee/
Atria omab Eestis kokku 5 seafarmi – Linnamäel Läänemaal, Palamuse Jõgevamaal, Teedla Tartumaal, Saverna Põlvamaal ja Savikoti Viljandi maakonnas.
Alates 2005. aastast on Atria investeerinud loomakasvatusse üle 150 miljoni krooni, millest enamus on läinud Palamuse ja Teedla uuendamiseks ning Linnamäe Farmide ostuks Läänemaal.
1910. aastal alguse saanud Valga Lihatööstus on vanim ühes kohas tegutsenud lihatööstus Eestis. Tsaariajal kohaliku tapamajana alustanud lihatööstus kasvas üheks suurimaks omas valdkonnas nõukogude aja lõpul. Atria omandas Valga Lihatööstuse 2005. aastal, kaks aastat tagasi ühinesid kontserniga Wõro ja Vastse-Kuuste.
Valga lihatööstuse vedamisel on lihatoodete jaeturul toimunud ka kaks pakendirevolutsiooni – 2002. aastal võeti esimesena Eestis ja kogu Baltikumis kasutusele skin-pakendid ning 2007. aastal taassuletavad pakendid viilutatud lihatoodete pakendamiseks.
Atria Eesti on suuruselt teine lihatööstus Eestis, mille kaubamärgid Wõro, Maks & Moorits ning VK omavad Eesti liha ja lihatoodete turust viiendiku. Atria on ka üks kahest lihatööstusest Eestis, kes omab kogu tootmistsüklit alates tooraine kasvatamisest kuni valmistoodeteni.