Atria viis Valga, Wõro ja Vastse-Kuuste ühinemise lõpuni

Eesti suuruselt teine lihatööstus Atria viis möödunud aasta keskel alanud Valga, Wõro ja Vastse-Kuuste lihatööstuste ühinemisprotsessi lõpuni ning ühendas kolm juriidilist isikut Atria Eesti AS-iks.

Atria Eesti ASi tegevjuhi Kaido Kaare sõnul on muutused äriregistris juba toimunud. “Muudatus puudutab eelkõige meie koostööpartnereid, lõpptarbija jaoks jääb kõik samaks ning kaubamärgid Wõro, Vastse-Kuuste kui Maks & Moorits jäävad võrdselt alles,” märkis Kaare.
“Igal kaubamärgil on oma kindel fookus – Maks & Moorits keskendub värskele lihale, Vastse-Kuuste hinnaklassilt kallimatele ja suurema lihasisaldusega toodetele, sh sinkidele ning Wõro tootevalik on kõige laiem, olles suunatud kõige suuremale tarbijaskonnale,” lausus Kaare.
“Kontserni-siseselt oleme lihalõikuse ja tapatsehhi üksused toonud Valgasse ning sügisel plaanime täiendavalt alustada uute kaubagruppide tootmist Vastse-Kuustes tehases,” sõnas Kaare.
Atria omandas möödunud aasta juunis ASi Wõro Kommerts ja ASi Vastse-Kuuste Lihatööstused. Valga Lihatööstus kuulub alates 2005. aastast Läänemere suurima lihatööstuskontserni Atria Grupp koosseisu.
Atria on Lõuna-Eesti üks suuremaid tööandjaid, kontserni Valga, Võru ja Vastse-Kuuste lihatööstustes ja seafarmides töötab kokku 750 inimest.
Atria omab Eesti lihatoodete turust ligi neljandiku. Atria Eesti ettevõtted kasutavad oma lihatoodetes Eestis kasvatatud sealiha – Atria viies seafarmis kasvab kokku 65 000 siga. Atria Valgas asuva tapatsehhi võimsus ulatub ca 800 loomani päevas.
Atria kontserni käive ulatus möödunud aastal Skandinaavias, Venemaal ja Balti riikides kokku 1,4 miljardi euroni.