Jussi grillviiner valiti kõige tervisesõbralikumaks lihatooteks

Figuurisõprade korraldatud konkursil “Süües terveks 2010” võitis liha ja lihatoodete kategoorias esikoha Wõro Jussi grillviiner.

Parima toiduaine kvaliteedimärgi “Süües Terveks” andis üle presidendi abikaasa Evelin Ilves. Jussi grillviiner on lisaks suuremale lihasisaldusele ka üks vähestest täiesti e-tehisainete vabadest lihatoodetest. Evelin Ilvese sõnul väärivad korralikud viinerid tunnustust. “Kui lastele meeldib viiner, siis nüüd võib neid isegi sagedamini süüa kui kord kuus. Sest neis ei ole kahjulikke aineid ja nende lihasisaldus on teistest palju suurem,” sõnas Ilves.
Atria Eesti tootejuht Arnika Ambose sõnul kasutavad teised suured lihatööstused Eestis reeglina säilitusaineid (E250) ning lõhna- ja maitsetugevdajaid (E621), kuid lastele suunatud Jussi sarjas on tootele lisatud vaid naturaalseid lisaaineid. Maitseomadused on jäänud aga endiseks. „Lisaks on uus lastesari võrreldes varasemaga vähem soolane, sest soolasisaldust on vähendatud neljandiku võrra. See on väga oluline näitaja, sest ka Tervise Arnegu Instituut on nimetanud 5-6-aastaste lasteaialaste maksimaalseks lubatud soolakoguseks päevas vaid 3,2g.“ sõnas Ambos.
Igas tootegrupis võitnud toote märgistavad Figuurisõbrad üheks aastaks vastava kleebisega, et tarbijal oleks seda kergem leida. Tervislikkuse hindamisel arvestasid žüriiliikmed energiahulka ja rasvasisaldust, aga ka toidu välimust, konsistentsi, maitset, lõhna, pakendit, soolasisaldust ning lisatud E-ainete sortimenti.
Lastekas.ee internetikeskkonnast tuntud multikakangelase Jänku-Juss sarja kuuluvad viilutatud Jussi keeduvorst 150g, Jussi grillviinerid 300g ning AC Nielseni TOP viineribrändide hulka kuuluv kooritud Jussi viinerid 195g. Wõro alustas Jussi sarja tootmist 2007. aasta oktoobris.
Atria Eesti on suuruselt teine lihatööstus Eestis, mille kaubamärgid Wõro, Maks & Moorits ning VK omavad Eesti liha ja lihatoodete turust viiendiku. Atria on ka üks suuremaid seakasvatajaid Eestis ning ettevõte kasutab oma toodetes kohalikku toorainet.