Magnus Kirt jätkab EM-i ja MM-i hooaja ettevalmistusel koostööd Maks & Mooritsaga

Eesti kahekordne aasta meessportlane, odaviskaja Magnus Kirt jätkab koostööd Eesti kõige meeldivama lihabrändi Maks & Mooritsaga. Sportlane pikendas Valgas asuva ettevõttega sponsorlepingut 2022. aasta lõpuni, mil toimuvad nii EM kui MM.

Maks & Moorits on olnud Eesti ühe edukaima meessportlase taustajõud viimased kolm aastat. Magnus Kirt ütles lepingu allkirjastamisel, et teadmine sponsorite olemasolust on eriliselt oluline just keerulistel aegadel.

„Meie spordielu sõltub suuresti sellest, kui palju on ettevõtted valmis panustama tippspordi kestlikkusse. Maks & Moorits on üks neist ettevõtetest, kes seisab Eesti tippspordi selja taga. Lisaks odaviskele on nad ka tänase Eesti parima nais maastikuratturi Janika Lõivu ning Tartu korvpallimeeskonna sponsorid ehk Lõuna-Eesti, nende kodupiirkonna, suurimad spordi toetajad,“ ütles Magnus Kirt.

Kirdi sõnul on ta väga tänulik jätkuva võimaluse eest jätkata koostööd oma kodukandi ettevõttega. „Kuna olen pärit Valgamaa piirkonnast Tõrvast, on koostööl eriline tähendus, sest pean ise sportlasena äärmiselt oluliseks seda, et spordi tegemine ja selle toetamine jõuaks ka väiksematesse Eesti piirkondesse,“ lisas Kirt.

Atria Eesti AS-i, kellele kuulub kaubamärk Maks & Moorits, tegevjuht Olle Horm ütles lepingu pikendamist kommenteerides, et tippsport Eestis peab alati olema ja nemad panustavad just kohaliku spordielu edendamisse. „Eestimaa spordi toetajate jaoks peaks olema missioon kokku hoida ja toetada omasid ka siis, kui garantiisid tulemuste osas ei ole. Olen ka varem öelnud, et sport ei ole ainult ilusad hetked pjedestaalil, vaid selle taga on ränkraske töö, mida pealtvaatajad ei näe,“ sõnas Horm.

„Olen õnnelik, et mu ümber on inimesed ja toetajad, kes pakuvad spordi tegemisel kindlustunnet. See on omaette väärtus, sest kui sportlane võidab, on piltlikult öeldes alati kõik valmis tema kotti tassima. Kui on raske, pole neid enam väga palju. Mina ei taha tühje sõnu lubada ning just seetõttu väärtustan väga Maks & Mooritsat, et nad uskusid minusse ka karjääri keerulisemates episoodides,“ lisas Kirt.