Maks & Moorits avab uue peatüki: esmakordselt on valikus kanalihast grilltooted

Eesti kõige meeldivam lihabränd Maks & Moorits laiendab sel kevadel oma traditsioonilist sortimenti ja toob esimest korda turule viis grilltoodet kanalihast.

Eesti grill- ja toorvorstide kategoorias hoiab suurimat ehk 37% turuosa Atria Eesti AS, mille Maks & Mooritsa kaubamärgi Maitselt mahe grillvorst on olnud üle 20 aasta Eesti müüduim grillvorst.

Sel kevadel jõuavad poelettidele Maks & Mooritsa uued maitsvad kanalihast grilltooted: Maks & Mooritsa liharikkad kanagrillvorstid, liharikkad kanalihast toorvorstikesed, kanašašlõkk klassikalises marinaadis, kanafilee jogurti ja karulaugu marinaadis ning kanašašlõkk ploomimarinaadis. Uued kanalihast grilltooted tunneb lettidelt ära eristuva oranži pakendikujunduse järgi.

Tänapäeva kiirelt muutuvas maailmas peavad toidutööstused tarbijate soovide ja trendidega kaasas käima. Inimesed on hakanud viimase kümne aasta jooksul keskmiselt 10 kilogrammi võrra rohkem kanaliha tarbima. Seetõttu laiendame oma traditsioonilist, valdavalt kodumaisel sea- ja veiselihal põhinevat sortimenti kanalihast grilltoodetega, mille tootearenduses oleme võtnud eeskuju kõige müüdavamatest Maks & Mooritsa toodetest, mis on trooninud aastakümneid müügi tipus. See tõestab, et tarbija ootab klassikalisi ja juba välja kujunenud lemmikmaitseid.

Vähem rasva ja rohkem valku

Maks & Mooritsa kanalihast grilltooteid iseloomustavad märksõnadena väiksem rasvasisaldus, valgurikkus ja mugavus. Maks & Mooritsa kanašašlõkk klassikalises äädikamarinaadis on valmistatud nahata kana kintsulihast, mis muudab selle tõeliselt figuurisõbralikuks ja mahlaseks. Lisaks on seda parem grillida, sest see ei lähe ka algajal grillimeistril kõrbema. Kanašašlõkk on maitsestatud lihtsalt ja klassikaliselt: soola, pipra, sibula ja suhkruga.

Maks & Mooritsa liharikkad kanalihast toorvorstikesed on valgurikkad ja vähese rasvasisaldusega. Lisaks on need vorstid tõeline mugavustoode, sest ära jääb tüütu üksteise küljest lahti lõikamine. Kuna vorstid on ühesuurused, püsivad need hästi grillil. Kanalihast toorvorstikesed on suure valgusisaldusega ja valmistatud kanakintsulihast. Kasutatud on klassikalist maitsestust, millele lisab kerge nüansi praetud sibul.

Kanakintsulihast ja broilerifileest valmistatud Maks & Mooritsa liharikkad kanagrillvorstid on heaks vahelduseks toekamale grillvorstile.

Maks & Mooritsa kanafilee jogurti ja karulaugu marinaadis on kanafilee mahedas jogurtimarinaadis, millele annab kerge maitse-eristuvuse karulauk. Jogurtimarinaadis jääb linnuliha alati pehme, mahe ja mahlane.

Maks & Mooritsa kanašašlõkk ploomimarinaadis on valmistatud nahata kanakintsulihast ja seda iseloomustab kergelt magus-vürtsikas maitsekooslus. Šašlõki marinaadis on kasutatud ehtsaid ploome.

Maks & Mooritsa traditsioonilised hitid püsivad

Uue tootekategooria lisandumine ei tähenda seda, et traditsioonilised grilltooted oleksid populaarsust minetamas. Need hoiavad aastate lõikes stabiilset ja tugevat turuosa. Seetõttu täieneb Maks & Mooritsa suvine lihavalik lisaks täiesti uutele kanalihast toodetele veel 6 uue maitsega.

Möödunud aasta edukaim uudis-grilltoode oli Maks & Mooritsa Värska šašlõkk. Mineraalvesi annab lihale pehmust ja looduslikku soolasust. Kuna Värska šašlõkk oli väga edukas, siis toome sel kevadel turule ka Värska marinaadis grill-liha.

Samamoodi kuulub tarbija püsilemmikute hulka Klassikaline šašlõkk abalihast. Samasuguses maitsvas klassikalises marinaadis pakub Maks & Moorits ka väiksema rasvasisaldusega sea välisfileest šašlõkki.