Maks & Moorits tootesari on 100% E621- vaba

Maks & Moorits on esimene lihatoodete sari Eestis, mis on täielikult naatriumglutamaadi ehk E621- vaba. Kõik uuendatud retseptuuriga ja uutes pakendites Maks & Moorits tooted jõuavad kaupluste lettidele oktoobrikuu jooksul.

Tooteuuendus tähendab seda, et Atria Eesti AS-i Valga ja Vastse- Kuuste toomisüksustes valmistatakse kogu Maks & Moorits tootesari: suitsu- ja keeduvorstid, viinerid, sardellid, suitsu- ja keedusingid, grillvorstid, marineeritud lihad uuendatud retseptide järgi, milles ei kasutata lisaainet E621.
Tänu uuenduslikule retseptuurile ja toodete kõrgele lihasisaldusele on võimalik saavutada head maitseomadused ka ilma lihatööstustes laialt kasutatava maitse- ja lõhnatugevdajata. Kogu info Maks & Moorits toodete liha- ja soolasisalduse ning muude toote lisaväärtuste kohta on kirjas uute pakendite esiküljel.
„Naturaalsus, säilitus- ja lisaainete vähendamine lihatoodetes on tarbijate selge ootus. Atria Eesti tootearendus lähtub eestimaalaste maitse-eelistustest ja soovist toituda tervislikult ning tasakaalustatult, milles on oluline osa ka liha söömisel“ kommenteeris Atria Eesti turundusdirektor Siivi Hints ja lisas: „suudame pakkuda meie nõudlikule tarbijale E621- te lisamata nii klassikalisi kui trendikaid maitseid, kasutades naturaalseid maitseaineid ja parimat toorainet, valmistades lihatooteid, mis on tõeliselt lihast tooted.“
Kõik lisaained tähisega E (Europe) on toiduainete valdkonnas lubatud, mille ohutust ja maksimaalseid kasutamise piirnorme on eelnevalt hinnanud EFSA (European Food Safety Association). Samuti nagu erinevaid toiduaineid, tuleb ka teatud E-aineid tarbida mõõdukalt.
„Oleme võtnud suuna lisaainete, sealhulgas soola vähendamisele oma toodetes, pakkumaks tarbijatele tervislikumaid valikuid. Kuna reeglina E621-te ei lisata toiduainetööstuses, vaid jõuab tootmisesse maitseainesegudes, tähendas selle väljajätmine tihedat tootearenduse alast koostööd maitseiainefirmadega, kes töötasid spetsiaalselt Maks & Moorits toodete jaoks välja maitseainesegud, mille maitset ei ole kunstlikult tugevdatud. Meie soov on pakkuda tarbijatele Maks & Moorits toodete näol kohalikku, tervislikku ja maitsvat lihatoodete valikut“, sõnas Atria Eesti tootejuht Arnika Ambos.
Maks & Moorits kaubamärgi tooteid valmistatakse Atria Eesti AS-le kuuluvates Valga ja Vastse- Kuuste tootmisüksustes. Atria on ka üks kahest lihatööstusest Eestis, kes omab kogu tootmistsüklit alates tooraine kasvatamisest kuni valmistoodeteni. Ettevõte kasutab oma toodetes kohalikku toorainet, mis pärineb Atria enda seafarmidest Lõuna-Eestis ja Läänemaal, kus kasvab aastas kokku üle 70 000 sea.
Lisainformatsioon:
Siivi Hints
Turundusdirektor
Atria Eesti AS
Siivi.hints@atria.ee
Mob. +372 50 93389