Neljapäeval jõuab Maks & Moorits värske liha Rimisse tagasi

Suuruselt teise seakasvataja ning Wõro, Maks & Moorits ja VK lihatoodete kaubamärke omava Atria Eesti turundusdirektor Rene Kiisi sõnul jõuab neljapäeval Rimi kaalulettidele tagasi kokku üheksa Maks & Moorits kodumaist värske sea- ja veiseliha toodet.

Atria Eesti loomakasvatuse süsteemis, millesse on lisaks ettevõtte enda farmidele kaasatud paljud talupidajad üle Eesti, sirgub kokku 70 000 siga. „Kvaliteedi, mahtude ega tarnekindlusega meil kindlasti probleeme ei ole,“ kinnitas Kiis.
„Samas moodustab kaalulett suhteliselt väikese osa värske liha müügist, peamise müügiartikli, hakkliha ja pakendatud liha osas läbirääkimised veel käivad – kõik osapooled on kindlasti huvitatud terviklikust ja pikaaegsest lahendusest,“ märkis Kiis.
„Usun, et antud otsusest võidab klient – eesti inimene eelistab valiku korral reeglina kohalikku toiduainet ning eriti kehtib see värske liha ja lihatoodete puhul – uuringute järgi eelistab kodumaiseid lihatooteid kuni 90 protsenti tarbijaist,“ ütles Kiis.
Kodumaise liha eelistamisel on Kiisi sõnul nii emotsionaalsed kui ka praktilised põhjused, mis puudutavad kvaliteeti ning tarnekiirust. „Lisaks on Eesti inimene hakanud üha rohkem kodus süüa valmistama, seega on tähelepanu värske liha ja selle kvaliteedi vastu suurenenud,“ lausus Kiis.
Atria on üks kahest lihatööstusest Eestis, kes valmistab oma toodangu algusest lõpuni ise, alustades tooraine kasvatamisest ning lõpetades valmistoodete müügiga ehk värske liha, pakendatud liha, suve- ja talvehooaja toodete ning hakkliha puhul kasutatakse reeglina kodumaist toorainet.
Atriale kontsernile kuulub viies maakonnas kokku viis seafarmi – Linnamäe Läänemaal, Palamuse Jõgevamaal, Teedla Tartumaal, Saverna Põlvamaal ja Savikoti Viljandimaal.
Alates 2005. aastast on Atria investeerinud loomakasvatusse üle 150 miljoni krooni, millest enamus on läinud Palamuse ja Teedla seafarmide uuendamiseks ning Linnamäe Farmide ostuks Läänemaal.
Atriale kuulub Eesti nüüdisaegseim loomade tapamaja Valgas, mille võimsus ühes tootmisvahetuses ulatub 75 miljoni tonnini.
Atria on Lõuna-Eesti üks suuremaid tööandjaid, kontserni Valga, Võru ja Vastse-Kuuste lihatööstustes ning seafarmides töötab kokku 500 inimest.