Suurim tööjõumaksude tasuja Valgamaal on Atria Eesti AS

Peaminister ja MTA juht tunnustasid suurimaid maksumaksjaid.

Tunnustuse eeskujuliku maksekäitumise ja tubli maksude maksmise eest võttis peaminister Taavi Rõivaselt ja MTA juhilt Marek Helmilt vastu Põlva Tarbijate Ühistu esimees Peeter Urman

Peaminister Taavi Rõivas tunnustas koos maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helmiga riigi ja maakondade suurimaid eraettevõtjast maksumaksjaid ning eksportööre. Valiku kriteeriumiks oli muuhulgas eeskujulik maksukäitumine.

Rõivas ütles suurimaid maksumaksjaid tänades, et tänu neile on riigil võimalik panustada Eesti arengusse ja teha investeeringuid Eesti jaoks olulistesse valdkondadesse.

 

Rõivas rõhutas, et parim keskkond majanduskasvule on vaba turumajandus, kus on tagatud aus ja võrdne konkurentsisituatsioon. „Eesti on väga kõrge maksudistsipliiniga riik ja meil on põhjust olla oma riigi üle uhke. Eestis on aus maksumaksmine normiks,” ütles Rõivas.

 

Selleks on Rõivase sõnul kaks peamist põhjust: lisaks sellele, et ettevõtted maksavad ausalt makse, teeb MTA head tööd, otsides koos ettevõtjatega pidevalt mugavamaid ja innovatiivseid lahendusi. Rõivase sõnul on riik läbi mitmete valitsuste pingutanud selle nimel, et Eesti maksuregulatsioon oleks võimalikult lihtne ja läbipaistev.

 

MTA andmetel maksid 2015. aastal 84 051 ettevõtet kokku 6,5 miljardit eurot makse. Tööjõumaksusid ja -makseid tasusid ettevõtted kokku 2,8 miljardit eurot. Enam tasusid tööjõumakse töötleva tööstuse ning hulgi- ja jaekaubanduse tegevusala ettevõtted.

Suurima tööjõumaksude maksjana tunnustati FIE-de kategoorias Põlvamaa farmerit, Kaska-Luiga talu peremeest Avo Kruuslat. Võrumaa suurimaks tööjõumaksude tasujaks kuulutati puidutöötleja AS Toftan ning suurimaks riiklike maksude tasujaks KPG Kaubanduse OÜ (Magaziin). Valgamaal oli suurim tööjõumaksude tasuja lihatööstus Atria Eesti AS ning suurim riiklike maksude tasuja puidutöötleja UPM-Kymmene Otepää AS.

Põlvamaal osutus nii suurimaks tööjõumaksude maksjaks kui ka riiklike maksude tasujaks Põlva Tarbijate Ühistu.

 

Allikas: http://www.lounaleht.ee/index.php?page=1&id=18906