Tarbija ootab suvistelt lihatoodetelt säästlikkust, tervislikkust ja suurt lihasisaldust

Wõro, Maks & Moorits ja VK toovad algavaks hooajaks turule kokku üle 50 suvetoote, millest 13 on uued.

Atria Eesti turundusdirektor Rene Kiisi sõnul on käesoleva hooaja märksõnad säästmine, kunstlike E-ainete kasutuse vähendamine, suur lihasisaldus ning uued maitsed toodetes. „Sellest lähtuvalt alandasime mõnede Wõro toodete hindu, viisime VK toorvorstides lihasisalduse 95%ni ning toome esmakordselt välja kuiv- ja BBQ marinaadides VK, Maks & Moorits grill-lihad ning tehisainete vabad Jussi grillviinerid,“ sõnas Kiis.
“Säästmise ja tervislikkuse näol võib-olla tegemist vastanditega, meie uue lastesarja kuuluva Jussi grillvorsti puhul oleme suutnud vastandid tootes ühendada – kunstlike E-ainetest loobumine ei ole tõstnud toote hinda. Grillvorstide koostises on valdavalt sea- ja veiseliha, näiteks Soodne- sarja grillvorstis kanaliha ning paljudes toodetes on juba tuntud ja harjumuspärased maitsed esitatud uues kuues – näiteks VK Keefiriga toorvorstid ja Kabanoss majoneesiga,” lausus Kiis.
Grillvorstide turg ulatub suvel üle 150 miljoni krooni ning keskmisest suurem tarbimine kestab aprillist kuni hilissügiseni. Grillvorstid annavad suvel üle poole kogu einevorstide, so viinerite, sardellide, verivorstide, grillvorstide segmendist.
Wõro, Maks & Moorits ning VK on grillvorstide segmendis turuliider kokku 40% turuosaga. Peamised müügiartiklid on Maks & Moorits Maitselt Mahedad, VK Toored ja Wõro Tõmmu juustuga grillvorstid.
Marineeritud lihade turul annavad peamise müügi šašlõkid ja ribid. Atria peamised müügiartiklid selles tooterühmas on Maks & Moorits Klassikaline šašlõkk väikepakendis, soodsaima hinnaga Wõro šašlõkk ja Searibi punases marinaadis ning uudistoode VK Šašlõkk mustasõstramarinaadis.
„Meie suvelihade uudistena on esmakordselt kuivmarinaadide pakkumine ning uus BBQ perekond sea- ja veiseliha eri marinaadides,“ ütles Kiis.
Atria Eesti on suuruselt teine lihatööstus Eestis, mille kaubamärgid Wõro, Maks & Moorits ning VK omavad Eesti liha ja lihatoodete turust viiendiku. Atria on ka üks kahest lihatööstusest Eestis, kes omab kogu tootmistsüklit alates tooraine kasvatamisest kuni valmistoodeteni.