Uus veebikaamera toob vaatajani kodusea kasvamise

Alates tänasest saab näha otsepilti Läänemaal asuvast Linnamäe farmist, kuhu on üles seatud esimene omataoline veebikaamera kodulooma elu- olu vaatlemiseks.

Erinevalt varasematest looduskaameratest jälgib see ühe kodusea kasvamist alates sünnist. Kaamerapilti täiendab ka blogi, millesse tehakse iganädalasi sissekandeid notsu päevategemistest, toitumisest, tervisest, naabritest ja paljust muust. Otseülekannet saavad huvilised vaadata aadressil www.atria.ee/siga.

Kaamerasilm hakkab jälgima paarinädalast põrsast, kui ta veel viimaseid nädalaid koos pesakonnaga emise juures on. Sellele järgneb pikem aeg võõrutuslaudas, kuhu noored sead kolitakse emast võõrduma. 12- nädalasena viiakse kesik heaolusigalasse, kus elanikud saavad meelt lahutada pallimänguga, soojendada end lampide all ning soovi korral õue värsket õhku minna hingama.

Linnamäe farmi juhataja Viktor Vilks sõnas, et kaamerad seati üles sooviga tutvustada kodumaiste sigade elukeskkonda ning loomakasvatuse töö keerulisust. „Sama oluline mõte on näidata nii tuttava ja tavalise kodulooma, kuid linnainimestel juba ununema kippuva sea igapäevaelu ning kasvamist,“ lisas Vilks.

Haapsalu lähistel asuv 7000 loomaga Linnamäe farm on üks viiest Atria Eestile kuuluvast seafarmist. Linnamäe farmi iseloomustab roheline loomakasvatusviis, mille märksõnadeks on mahetoit ning spetsiaalne heaolusigala, mille tingimused tagavad loomade stressivaba üleskasvatamise. Atria Eesti farmides kasvab kokku 65 000 looma, mis teeb sellest suuruselt teise seakasvataja Eestis. Atria Eesti ühendab kaubamärke Wõro, Vastse-Kuuste ja Maks & Moorits.
Lisainfo:

Rene Kiis
Atria Eesti turundusdirektor
mob 50 52 090